Ľadové mestečko na námestí v Brezne v piatok otvorilo svoju zimnú bránu a rozsvietilo sa pre verejnosť. Najväčšou novinkou a lákadlom, tohtoročnej zimnej sezóny v Brezne je mobilná ľadová plocha priamo na námestí.

Piatok v poobedných hodinách sa na breznianskom námestí rozsvietilo Ľadové mestečko. Mesto Brezno si aj vďaka finančnej podpore Banskobystrického samosprávneho kraja pre obyvateľov i návštevníkov tento rok pripravilo jedinečnú novinku, ktorou je mobilná ľadová plocha. Na viac ako 300 metroch štvorcových si milovníci korčuľovania budú môcť užiť jedinečnú atmosféru breznianskeho námestia neštandardne – na vysvietenom klzisku v centre Ľadového mestečka.

Korčuľovanie bude pre verejnosť k dispozícií takmer každý deň v poobedných hodinách od 15:00 do 20:00 v troch vstupoch. Zúfať nemusia ani tí, ktorí doma korčule nemajú. Priamo pri ľadovej ploche bude k dispozícií aj požičovňa korčúľ, v ktorej si budú môcť pohodlne požičať korčule dospelí aj deti. Pre najmenších budú na ľadovej ploche k dispozícií aj pomôcky na učenie korčuľovania.

„Mesto Brezno každý rok prináša svojim obyvateľom, ale aj návštevníkom mesta a regiónu, rôzne novinky a atraktivity. Tohtoročné tradičné vianočné trhy nahradilo Ľadové mestečko, kde nebudú chýbať remeselné trhy, občerstvenie, či nová iglu terasa. Najväčším lákadlom a novinkou však bude klzisko s komplexnou ponukou služieb a nový fotopoint v podobe historických kovových saní. Verím, že sa tohtoročný program a novinky budú páčiť všetkým, ktorí naše mesto navštívia a že si spoločne užijeme príjemnú vianočnú atmosféru,“ uviedol Tomáš Abel, primátor mesta Brezno.

Ondrej Lunter, predseda Banskobystrického samosprávneho kraja doplnil: „realizáciu klziska kraj podporil sumou vyše 23 000 eur cez členský príspevok Rozvojovej agentúry BBSK, n.o. v oblastnej organizácii cestovného ruchu Región Horehronie. Vnímame zámer tohto projektu zatraktívniť ponuku mesta Brezno, ktoré vhodne dopĺňa možnosti trávenia času v regióne pod Nízkymi Tatrami. Práve v zimných mesiacoch patrí Horehronie medzi najnavštevovanejšie regióny Banskobystrického kraja a je v našom záujme, aby si návštevníci od nás odnášali široké spektrum zážitkov.“

Súčasťou Ľadového mestečka je vo vybraných termínoch aj bohatý kultúrny program, ktorý odštartuje Samo Tomeček s kapelou Milujem Slovensko Band. Do 7. januára sa návštevníci či domáci môžu tešiť aj na koncert Dominiky Mirgovej, detské muzikálové rozprávky Snehulienka, či obľúbené Ľadové kráľovstvo s Elsou. Na hlavnom pódiu sa ukážu aj domáce kultúrne telesá ako napríklad Spevácky zbor Úsmev ZUŠ Brezno a Ľudová hudba Čerešienka.

„Našou snahou je, aby bolo Ľadové mestečko dostupné aj pre návštevníkov nášho regiónu. Z Bystrianskej doliny do mesta bude preto premávať Klziskobus podľa platného grafikonu v poobedných aj večerných hodinách. Klziskobus bude k dispozícii bezplatne pre držiteľov regionálnej zľavovej karty Horehronie Card,“ uviedla Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

Počas zimnej sezóny bude pre verejnosť otvorené aj tradičné okienko vo vynovenej zvonici s ponukou teplých nápojov ako punč alebo horúca čokoláda pre najmenších. Teplé nápoje si návštevníci môžu vychutnať aj v príjemnej atmosfére novej terasy v tvare iglu, ktorá sa nachádza hneď vedľa zvonice.

Všetky informácie o Ľadovom mestečku – otváracie hodiny klziska, cenník a grafikon klziskobusu nájdete na webe www.horehronie.sk alebo na sociálnych sieťach regiónu Horehronie a mesta Brezno. Základné vstupy sú 5 eur pre dospelého a 3 eur pre dieťa.

Za finančnú pomoc ďakujeme Banskobystrickému samosprávnemu kraju a Ministerstvu dopravy a výstavby SR.