Majstrovstvá sveta v letnom biatlone, ktoré bude Národné biatlonové centrum Osrblie hostiť už toto leto v termíne od 24.8. do  27.8.2023, poteší fanúšikov športu výnimočným športovým zážitkom a zároveň ponúkne priestor pre príjemné strávený čas  s priateľmi či rodinou vo fanzóne s bohatým programom. Ide o najvýznamnejšie športové podujatie svetového formátu na Slovensku v tomto roku, preto nielen fanúšikovia biatlonu ale aj ostatná verejnosť by si ho mala dať do svojich plánov na výlet v Banskobystrickom kraji.

Lístky na podujatie sú už v predaji na www.biatlonosrblie.sk/vstupenky alebo priamo v sieti Ticketportal. Keďže kapacita divákov a zároveň fanúšikov je limitovaná organizátori odporúčajú s ich nákupom nečakať. Cena vstupenky na jeden súťažný deň sa pohybuje v sume od 3 do5 eur.

Vďaka podpore Banskobystrického samosprávneho kraja a Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Horehronie bude program vo fanzóne obohatený o koncerty známych interpretov slovenskej hudobnej scény. Na svoje si príde zaručene každá veková skupina, keďže spolu  s pripravenými animačnými aktivitami a súťažami pre deti, prinesú k športovému zážitku aj kopec zábavy.

„Som veľmi rád, že Národné biatlonové centrum v Osrblí zažíva opäť návrat svetového biatlonu. Rozvoj takéhoto areálu musí ísť ruka v ruke s rozvojom cestovného ruchu, rozširovaním chýbajúcich ubytovacích kapacít a hlavne s podporou všestranných športových aktivít našich detí a mládeže. Rozvojová agentúra BBSK spolu s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región Horehronie finančne podporuje rozvoj areálu a zastrešuje aj fanzónu tohto významného podujatia“ uviedol predseda BBSK, Ondrej Lunter. 

Fanzóna svoje pomyselné brány otvorí už vo štvrtok 24.08.2023, a to oficiálnym otváracím ceremoniálom priamo v dejisku šampionátu v Osrblí. Počas štyroch juniorských štartov bude program v tento deň zostavený prevažne z aktivít pre mladšiu generáciu. Pri tejto príležitosti budú pokrstení aj staronoví maskoti, ktorí majú podobu povestných Osrblianskych vĺčkov. Vstup je v tento uvítací deň bezplatný. 

V piatok 25.08.2023 a cez víkend sa na štart postavia už aj ženy a muži, ktorí si zmerajú svoje sily v super šprinte, zostavenom z dvoch častí a to kvalifikácie super šprintu a finále super šprintu. Kvalifikácia a finále sa uskutoční v ten istý deň. Ide o unikátny  formát pretekov, ktorý diváci v zimnom prevedení biatlonu nepoznajú. Piatkový super šprint zakončí vo fanzóne napoludnie koncert skupiny Kabát Revival. 

V prvý víkendový deň budú pretekať tak juniorské, ako aj seniorské kategórie v rýchlostných pretekoch, ktorých zimná verzia  je už divákom dobre známa. Výsledky z rýchlostných pretekov sú dôležité pre nedeľňajší športový program, keďže v nedeľu sa na štart postavia len tí najlepší z najlepších, a teda juniori/juniorky v stíhacích pretekov a muži/ženy v pretekoch s hromadným štartom. 

Sobotný program vyplní medzi jednotlivými štartmi koncert slovenskej skupiny známej najmä z obľúbenej televíznej show „Milujem Slovensko“ spolu so spevákom Samuelom Tomečkom. V nedeľu rozprúdia veľkolepú zábavu nemenej známi DJs MALALATA z Čiech a všetkých účastníkov rozhýbu rytmami chytľavých hudobných štýlov.  

Okrem spomínaných speváckych a hudobných vystúpení bude návštevníkov sprevádzať programom moderátor počas celých 4 dní. Neoddeliteľnou súčasťou fanzóny bude aj obľúbené maľovanie na tvár pre deti, laserová strelnica, športové aktivity, či tvorivé dielne. Lákadlom pre návštevníkov budú aj autogramiády našich biatlonových hviezd Nasti Kuzminovej, Paulíny Bátovskej Fialkovej a ďalších.  

V areáli šampionátu nájdete produkty regionálnych producentov aj stánky so športovým tovarom, merchom s označením podujatia, ako aj kvalitnú vynovenú modernú gastrozónu pod jednou strechou, cyklodepo a mnohé iné.  Daniela Volenská z krajskej organizácie cestovného ruchu Banskobystrický kraj Turizmus uviedla: „sme radi, že máme v Banskobystrickom kraji lokality, ako je napríklad Osrblie, ktoré majú potenciál vytvárať podmienky pre medzinárodné podujatia, čím sa Banskobystrický kraj, ale aj Slovensko zviditeľňuje  aj na mape turisticky atraktívnych regiónov v Európe. Veríme, že toto jedinečné podujatie svojim charakterom a svetovým rozmerom priláka do regiónu fanúšikov nielen zo Slovenska ale aj zo zahraničia.“

Organizátori avizujú účasť českých biatlonových hviezd Markéty Dávidovej a Michala Krčmářa a veria, že realizovaná mediálna kampaň v  Českej republike priláka do regiónu aj množstvo českých turistov, ktorí si tento krásny kút Slovenska zamilujú a budú sa sem radi vracať. 

Viac aktuálnych informácii nájdete na webovej stránke biatlonosrblie.sk.