Novootvorená turistická ubytovňa v Hriňovej s kapacitou 18 lôžok rozšíri ponuku ubytovacích služieb pod Poľanou. Ubytovňa dopĺňa služby mesta ako turistickej destinácie, zároveň zvyšuje kvalitu športovo rekreačného areálu, v ktorom sa nachádza.

Na Podpoľaní bola slávnostne otvorená nová ubytovňa, ktorá doplní služby rekreačného a športového areálu v centre Hriňovej. „V súčasnosti sú v areáli v prevádzke dva tenisové kurty a futbalové ihrisko s tribúnou. V minulom roku pribudla dlho očakávaná prevádzka kúpaliska s plaveckým, relaxačným a detským bazénom, beach volejbalovým ihriskom a pumptrackovou dráhou. V tomto roku aj multifunkčná športová plocha s chladením vybudovaná v spolupráci z Fondom na podporu športu a SZĽH Infra,“ upresnil primátor mesta Hriňová Stanislav Horník.

V novom ubytovacom zariadení nájde ubytovanie 18 osôb. Prestavba z nevyužitých priestorov budovy mestského štadiónu na turistickú ubytovňu prinesie do regiónu zvýšenie ubytovacích kapacít aj počas organizovania kultúrnych a športových podujatí v meste v rámci celého roka. „Rekonštrukcia ubytovacieho zariadenia navýši lôžkový fond na Podpoľaní, čo istotne návštevníci regiónu ocenia,“ uviedol riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Turistický Novohrad a Podpoľanie Tomáš Krahulec.

Turistická ubytovňa je priamo prepojená s areálom rekreačného a športového zariadenia. V ubytovni sa nachádzajú izby a spoločné sociálne zariadenie. „Ubytovaní majú k dispozícií kuchynku aj spoločenskú miestnosť, v ktorej plánujeme postupne zabezpečiť vybavenie pre oddych a zábavu, napríklad stolný futbal,“ informuje projektový manažér mesta Hriňová Michal Machava. V bezprostrednej blízkosti ubytovne sa nachádza aj novootvorené letné kúpalisko v Hriňovej. „Pri prestavbe kúpaliska boli vybudované tri nové bazény a zároveň sa vybudovalo zázemie kúpaliska s prevádzkovou budovou, šatňami so sprchami a stánkami občerstvenia,“ doplnil správca športových zariadení mesta Hriňová Lukáš Horník.

Investícia do ubytovne bola podporená z členského príspevku Rozvojovej agentúry BBSK v Oblastnej organizácii cestovného ruchu Turistický Novohrad a Podpoľanie sumou 10 000 eur. Ubytovňu symbolicky otvoril primátor mesta Hriňová Stanislav Horník a podpredseda Banskobystrického samosprávneho kraja Roman Malatinec, ktorý uviedol: „som veľmi rád, že za toto volebné obdobie sme podali pomyselnú pomocnú ruku aj oblasti cestovného ruchu a spolu s kolegami sa nám podarilo zrealizovať viacero zaujímavých rozvojových zámerov v okrese Detva. Každý jeden z nich, rovnako ako táto turistická ubytovňa, prispievajú k rozvoji cestovného ruchu v regióne, k skvalitňovaniu služieb alebo k podpore prírodného alebo kultúrneho potenciálu, na ktorom môžeme cestovný ruch rozvíjať.“